واقعاً گیج شدم و نمیدونم فتوریدینگ و عکس‌خوانی ذهنی خوب هست یا نه؟

کاملاً به شما حق می‌دهیم که با تحقیق درباره این سیستم به گیجی رسیده باشید چون بعضی از سایت‌ها در مورد این سیستم بد می‌گن و بعضی‌ها هم مثل ما میگیم خوبه

شاید دیدن کلیپ زیر شما را از این گیجی خارج کند.

قبل از هر چیز تیزر این گفتگو جذاب را مشاهده کنید.

اگر دوست دارید گفتگو بنیان‌گذار سیستم عکس‌خوانی ذهنی در ایران با دکتر سینا منظمی‌تبار و نتایج خاصی که ایشان با سیستم عکس‌خوانی ذهنی بدست آورده را مشاهده کنید، ابتدا تیزر آن را ببیینید و در صورت تمایل فرم دریافت گفتگو کامل را پر کنید.

دانلود گفتگو کامل محمدمهدی زندوکیلی با دکتر سینا منظمی‌تبار

برای دریافت لینک‌ها در ایمیل‌تان، لطفاً ایمیل صحیح خودتان را وارد کنید.

جامع‌ترین صفحه موجود در اینترنت درباره سیستم عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ) از 0 تا 100

مقدمه

این صفحه مناسب چه کسانی است؟

 1. کسانی که هیچ اطلاعاتی درباره سیستم عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ) ندارند ولی دوست دارند که آشنا شوند.
 2. کسانی که اطلاعات جسته و گریخته‌ای درباره این سیستم دارند و می‌خواهند اطلاعات منسجم و دقیقی در زمان کوتاه بدست آورند.
 3. کسانی که علاقه‌مند یادگیری این سیستم هستند اما نمی‌دانند از کجا شروع کنند و به ترتیب از چه محصولاتی استفاده کنند.
 4. کسانی که قبلا عکس خوانی را یاد گرفتند اما مطالب مهم و محصولات کلیدی بعد از یادگیری سیستم را ندیدند.
 5. کسانی که می‌خواهند در یک صفحه جامع، تمام اطلاعات لازم و موجود درباره این سیستم را داشته باشند.

 

راهنمای استفاده از این صفحه

 • این صفحه دائما بروزرسانی می‌شود و در صورت تولید محصولات جدید و یا مطالب جدید مرتبط با عکس خوانی در سایت، این صفحه هم بروزرسانی می‌شود.
 • اگر دوست دارید از بروزسانی‌های این صفحه مطلع شوید لطفا در ادامه صفحه مشترک این صفحه شوید تا به شما اطلاع رسانی انجام شود.
 • اگر شما با این سیستم آشنا هستید و یا قبلا این سیستم را خریداری کردید هم از ابتدا این صفحه تا انتهای مطالب آن را یکبار برای همیشه مشاهده کنید و بعدا هر مطلب جدیدی که اضافه شد فقط همان را مشاهده کنید چون قطعا مطالب جدیدی برای شمایی که حتی با این سیستم هم آشنا هستید در این صفحه وجود دارد.
 • برای راحتی شما، هر بخش از مطالب را به صورت دسته بندی شده در کادرهای سمت راست صفحه جدا کردیم که با کلیک روی هر کدام مطالب مربوط به آن برای شما نمایش داده می‌شود که این دسته‌بندی به ترتیب است و بهتر است از ابتدا تا انتها را به ترتیب قرار داده شده مشاهده کنید.

آشنایی با عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ)

عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ) چیست؟

عکس خوانی ذهنی یک سیستم مطالعه است که به شما ابزارهایی را می‌دهد تا بتوانید با ابعاد پنهان ذهن و روح‌تان مطالعه کنید.

جنس، کیفیت و سرعت مطالعه شما بعد از بکارگیری درست این سیستم هیچ شباهتی به قبل از آن ندارد.

تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد در مطالعه خواهید داشت که اصلاً قابل مقایسه با هیچ روش تندخوانی نیست و در این خصوص در فصل‌های آینده توضیحات بیشتری به شما خواهم داد.

 

قول ما در عکس خوانی ذهنی

اگر کسی این سیستم را بدرستی یاد بگیرد، قول می‌دهیم که کیفیت و سرعت مطالعه او در هر کتابی حدقل بین دو تا ده برابر بهتر شود بدون اینکه بخواهد تمرین‌های سخت و طولانی مدتی مانند برخی از تمرین‌های روش‌های تندخوانی را انجام دهد.

البته این بهبود در کیفیت و سرعت مطالعه نسبت به قبل خودش است نه اینکه نسبت به دیگران. یعنی اگر کسی یک کتاب را با کیفیت مد نظر خودش در یک ماه مطالعه می‌کرد، اگر عکس خوانی ذهنی را به درستی یاد بگیرد، با کیفیتی بیشتر از قبل می‌تواند حداقل بین 15 تا 3 روز همان کتاب را مطالعه کند.

البته هیچ محدودیتی هم در نوع کتاب نیست یعنی بین کتاب تخصصی دانشگاهی با کتاب عمومی ساده در قولی که دادیم تفاوتی ندارد چون ما تأکید کردیم که نسبت به قبل خودتان بین دو تا ده برابر کیفیت و سرعت شما افزایش پیدا می‌کند نه نسبت به دیگر کتاب‌ها.

لازم به تذکر است که نباید اشتباه تصور شود که از همان ابتدا شما می‌توانید کتاب‌های تخصصی را به درستی عکس خوانی ذهنی کنید چون در یادگیری هر مهارتی لازم است که ابتدا از آسان شروع کنید و کم کم وارد مراحل سخت‌تر شوید.

 

 

و اما تندخوانی (speedreading)

سیستم عکس خوانی ذهنی به روش تندخوانی (speed reading) هیچ شباهتی ندارد و فکر نکنید که ما می‌خواهیم به شما تندخوانی را معرفی کنیم برای اثبات این قضیه حتما صفحه زیر را مشاهده کنید.

 

4 رازی که مدرسان تندخوانی به شما نخواهند گفت

برای مشاهده این 4 راز روی تصویر بالا کلیک کنید و یا اینکه اینجا را کلیک کنید

“عکس خوانی ذهنی آره” “فتوریدینگ نه”

از ابتدای سال ۱۳۹۸ شمسی که ما آموزش آنلاین سیستم عکس‌خوانی ذهنی را به‌صورت کامل بازطراحی کردیم، این ادعا را می‌کنیم که دیگر عکس‌خوانی ذهنی، همان فتوریدینگ دکتر پاول شیلی نیست.

از سال ۱۳۹۵ که تصمیم گرفتم سیستم فتوریدینگ را با نام «عکس‌خوانی ذهنی» در ایران تدریس کنم، بعد از سه سال اسم «عکس‌خوانی ذهنی» به‌قدری با کلمه «فتوریدینگ» گفته شد که بسیاری فکر می‌کنند ترجمۀ فتوریدینگ است؛ اما این اسم را خودم قرار دادم و کلمۀ «ذهنی» هم یکی از ابداع‌های خودم بود تا بعداً اگر کسی خواست بگوید «عکس‌خوانی ذهنی» ترجمۀ فتوریدینگ است و از قبل از شما هم در ایران بوده، به او بگویم: عزیزم، ترجمۀ «فتوریدینگ» می‌شود «عکس‌خوانی» یا «تصویر خوانی»؛ ولی کلمۀ «ذهنی» در کجای فتوریدینگ هست؟!

از این موضوعات که بگذریم، کاملاً قبول دارم که تا قبل از سال ۱۳۹۸ محصول «عکس‌خوانی ذهنیِ» مجموعۀ ما، کاملاً محصول بومی‌سازی‌شدۀ فتوریدینگِ دکتر پاول شیلی بود؛ اما از ابتدای سال ۱۳۹۸ هم در محتوا و هم در شکل ارائۀ این سیستم تغییرات اساسی ایجاد کردیم که باعث شد این سیستم بسیار کامل‌تر و جامع‌تر از سیستم «فتوریدینگ دکتر پاول شیلی» شود.

در این فصل کمی از ناگفته‌های چند ساله‌ام می‌گویم و متوجه می‌شوید چرا این ادعا را می‌کنم.

 

تعریف فتوریدینگ و عکس‌خوانی ذهنی

قبل از هر صحبتی، بهتر است کمی بیشتر با تعریف سیستم فتوریدینگ و عکس‌خوانی ذهنی آشنا شویم.

 

معرفی فتوریدینگ

ابداع‌کنندۀ این سیستم مطالعه و یادگیری در جهان، شخصی است به نام دکتر پاول شیلی (Paul R.Scheele) که تحقیقات خودش را دربارۀ ذهن انسان از سال ۱۹۷۵ میلادی (۱۳۵۴ شمسی) شروع کرده بود. او در آن زمان، متناسب با شناختی که از ذهن انسان داشت، سیستم مطالعه و یادگیری را با نام فتوریدینگ تدوین کرد. پاول شیلی در سال ۱۹۸۶ میلادی (۱۳۶۴ شمسی) اولین دورۀ آزمایشی فتوریدینگ را برگزار کرد. دو ماه بعد هم اولین دورۀ عمومی آن را برگزار کرد و یک ماه بعد تأییدۀ دپارتمان آموزشی مینی‌سوتا را دریافت کرد. در سال ۱۹۸۶ میلادی (۱۳۶۵شمسی) مجوز رسمی آموزشگاه تخصصی خودشان را گرفتند و در سال ۱۹۸۸ میلادی (۱۳۶۷ شمسی) اولین آموزش بین‌المللی فتوریدینگ را در اروپا آغاز کردند که از همان سال تا الان این سیستم در ۱۸۵ کشور به‌صورت حضوری و غیرحضوری به ۲۰ زبان ارائه می‌شود.

پاول شیلی نظرات افراد شناخته‌شده‌ای مانند آنتونی رابینز، جک کنفیلد، برایان تریسی و … را به خودش جلب کرد. همگی این سیستم را تأیید کردند و دیگران را هم به یادگیری آن تشویق کردند.

 

معرفی عکس‌خوانی ذهنی

عکس‌خوانی ذهنی سیستم یادگیری و مطالعه‌ای است که ابتدا با هدف ارائۀ نسخۀ ترجمه و بومی‌شدۀ فتوریدینگ در ایران توسط بنده از سال ۱۳۹۵ شمسی معرفی شد؛ اما از ابتدای سال ۱۳۹۸ تغییرات بنیادینی در نحوۀ ارائه و محتوای آموزش دادم که شاید در نگاه کلی شبیه فتوریدینگ باشد؛ اما اگر دقیق‌تر نگاه کنیم، این‌طور نیست. دوست دارم این موضوع برای همه جا بیفتد که در مجموعۀ روش مطالعه، از این به بعد فقط سیستم عکس‌خوانی ذهنی داریم که به‌مراتب حرفه‌ای‌تر از فتوریدینگ است.

 

برخی از نظرات مدرسان مطرح جهان دربارۀ همان فتوریدینگ

بهتر است نیم‌نگاهی به نظرات برخی اساتید شناخته‌شدۀ جهانی دربارۀ سیستم فتوریدینگ دکتر پاول شیلی بیندازیم تا متوجه شوید وقتی می‌گوییم سیستم عکس‌خوانی ذهنیِ الان، فراتر از فتوریدینگ است بدانید که آموزش چه سیستم قدرتمندی در دستانتان قرار گرفته است تا با اشتیاق فراوان، ادامۀ کتاب را مطالعه کنید.

 

«پاول شیلی را دیدم که به افراد زیادی کمک کرده تا با کشف مسیری سریع‌تر و کاراتر از طریق سیستم فتوریدینگ به موفقیت برسند. صرف‌نظر از اینکه به چه چیزی برای خواندن نیاز دارید، او می‌تواند یادتان دهد این کار را با یک‌سوم زمانی که در نظر دارید، انجام دهید.»

آنتونی رابینز، نویسندۀ کتاب غول درون و نیروی نامحدود آن را بیدار کنید و از سخنران‌های مشهور انگیزشی در جهان.

 

«رهبران، امروزه ایده‌‌های جدید را سریع درک می کنند، با سرعت زیاد موضوعات مهم را می‌خوانند و نیاز دارند در جریان آخرین پیشرفت‌ها در زمینه‌های مرتبط با خودشان باشند. سیستم فتوریدینگ به من نحوۀ انجام چنین کاری را آموزش می دهد.»

کن بلانکارد، نگارندۀ مشترک کتاب مدیر یک دقیقه‌ای با هشت‌میلیون فروش.

 

«اگر وقت طلاست و خواندن نیز وقت شما را می‌گیرد، از صمیم قلب توصیه می‌کنم از طریق راهنمای هوشمندان (فتوریدینگ) در پول و زمانتان صرفه‌جویی کنید. برای کسانی از ما که به‌دنبال سرعت‌اند، سیستم فتوریدینگ یک سیستم تجملی نیست؛ بلکه یک ضرورت است.»

هاروی ماکی، نویسندۀ کتاب با کوسه‌ها شنا کن و مراقب انسان برهنه باش.

 

«این بهترین کتابی است که تاکنون برای بهبود مهارت خواندن نوشته شده است. نهایتاً، کتابی است از سوی فردی که خودش کاملاً فرایند یادگیری را درک می‌کند.»

اریک جنسن، نویسندۀ کتاب مغز یادگیرنده و آموزش فوق‌العاده.

 

«با پیگیری سیستم فتوریدینگ می‌توانید یادگیری خود را ارتقا دهید و تا حد زیادی زمانی را که صرف خواندن معمولی می‌کنید، کاهش دهید. شما می‌توانید به‌صورت خودکار اطلاعات ارزشمند از دید خودتان را جدا کنید و در ذهنتان، متون مدنظرتان را برجسته کنید.»

شارلوت وارد، نویسندۀ کتاب Simply live it up

 

«فتوریدینگ به افراد بسیاری از جمله خود من کمک کرده است تا مطالب را با سرعت زیاد تا ۲۵۰۰۰ کلمه در دقیقه مرور کنند.»

برایان ماتیمور، در حال نگارش در مجلۀ موفقیت

 

«فتوریدینگ فقط زندگی شما را به‌شکل‌های غیرمنتظره‌ای تغییر نمی‌دهد، بلکه کتاب پاول شیلی به‌عنوان مدلی برای نحوۀ ارائۀ ایده‌های نو و شکل‌دهی حوزه‌های جدید عمل می کند.»

پیتر کلاین، نگارنده کتاب نابغۀ همه‌روزه.

 

«فتوریدینگ جواهر است. این مهارت دربردارندۀ ابزارهایی برای برتری‌یافتن در زندگی است. من کاملاً آن را توصیه می کنم.»

دیوید مک نالی، نگارندۀ حتی عقاب‌ها هم به انگیزه نیاز دارند.

 

 

تفاوت‌های عکس خوانی ذهنی و فتوریدینگ

در ادامه، مطالبی ارائه می‌کنم که اصلاً در آموزش فتوریدینگ دکتر پاول شیلی وجود نداشت و خودمان به سیستم عکس‌خوانی ذهنی و البته به دوره آنلاین عکس خوانی ذهنی اضافه کردیم.

تمایزهای عکس‌خوانی ذهنی در مقایسه با فتوریدینگ:

 • بهبود برخی از مراحل عکس‌خوانی ذهنی، مانند ایجاد چهار نوع فسرع که در فتوریدینگ فقط یک نوع است؛ (فسرع یک مرحله از عکس‌خوانی ذهنی است که در فصل‌های بعدی با آن آشنا می‌شوید.)
 • تغییر چینش مراحل عکس‌خوانی ذهنی برای نتیجۀ بهتر؛
 • دریافت چک‌لیست‌های اجرایی متناسب با وضعیت مختلف مطالعه تا هر شخص متناسب با وضعیتش بتواند از سیستم عکس‌خوانی ذهنی استفاده کند؛
 • دریافت آموزش‌های جانبی که در یادگیری عکس‌خوانی ذهنی کمک شایانی می‌کند؛ مانند:
  • آموزش نحوۀ یادگیری از دوره‌های غیرحضوری؛
  • آشنایی با قواعد ذهن ناخودآگاه؛
  • آموزش کامل کار با نرم‌افزار نقشۀ ذهنی در کامپیوتر و موبایل؛
  • و آموزش قواعد مغز انسان که مرتبط با مطالعه و یادگیری است.
 • ضبط تصویری تمام آموزش‌ها؛
 • ارائۀ تدریجی دسترسی به مطالب آموزشی که از تلنبارشدن و اجرانشدن مطالب جلوگیری می‌کند؛
 • سیستم پرسش‌وپاسخ پویا هنگام مشاهدۀ فیلم‌ها و دریافت بازخورد متناسب با پاسخ کاربر که شبیه حضور در کلاس حضوری است و تمرکز را افزایش می‌دهد؛
 • پشتیبانی مادام‌العمر؛
 • امکان مشاهدۀ پاسخ پرسش‌های شرکت‌کنندگان دیگر و سؤالات مهم مطرح‌شده در بخش پشتیبانی هر جلسه؛
 • به‌روزرسانی مادام‌العمر و رایگان برای تمام خریداران؛
 • آموزش استفاده از عکس‌خوانی ذهنی در کتاب‌های الکترونیکی و کتاب‌خوان‌ها؛
 • معرفی و آشنایی کامل با نرم‌افزارها و سایت‌های کتاب الکترونیکی؛
 • وجود فضای آنلاین هنگام آموزش عکس‌خوانی ذهنی برای اجرای چالش «مطالعۀ چهارده کتاب در دو هفته» برای ایجاد آمادگی برای ورود به بخش تخصصی عکس‌خوانی ذهنی؛
 • و … .

این‌ها تفاوت‌های کلی دوره آنلاین سیستم عکس‌خوانی ذهنی با محصول آموزش فتوریدینگ دکتر پاول شیلی است. هر کدام از این تفاوت‌ها ممکن است نقش مهمی برای نتیجه‌بخش‌شدن آموزش داشته باشد.

 

هر گردی گردو نیست

لطفاً از امروز مراقب باشید هر کسی گفت من هم آموزش عکس‌خوانی ذهنی می‌دهم و محصولم با چیزی که زندوکیلی در آموزش‌هایش می‌گوید فرقی ندارد، این جمله را برای خودتان یادآوری کنید: «هر گردی گردو نیست.»

این بندگان خدا نمی‌دانند محصول فعلی ما با محصول اصلی دکتر پاول شیلی هم فرق دارد، چه برسد به افرادی که قبل از سال ۱۳۹۸ این سیستم را دست‌و‌پا شکسته از خود ما یاد گرفتند و بعد با عنوان عکس‌خوانی ذهنی شروع به فروش آموزش کردند.

بازی با کلمات خیلی ساده است. دو ماست‌فروش می‌گویند ماست من شیرین است. این یک ادعاست؛ ولی وقتی یک نفر از هر دو ماست خورد، آن وقت متوجه می‌شود چه کسی راست می‌گوید؛ وگرنه حرف، باد هواست و برخی مثل آب‌خوردن کلماتی به کار می‌برند که واقعاً صحت ندارد.

شنیده‌اید هر گردی گردو نیست؟ این را هم از من بشنوید: «هر عکس‌خوانی و فتوریدینگی، عکس‌خوانی ذهنی نیست.»

نتایج عجیب عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ)

از ابتدا راه‌اندازی سیستم عکس خوانی ذهنی در ایران، نتایج فوق‌العاده‌ای از افراد مختلف برای ما رسیده که ما تعدادی از آن‌ها را در صفحه زیر قرار دادیم.

علاوه برای اینکه نتایج عکس خوانی (فتوریدینگ) داخل ایران را قرار دادیم، یک بخشی هم در صفحه زیر برای نتایج جهانی فتوریدینگ قرار دادیم که این نتایج در سایت اصلی فتوریدینگ (www.photoreading.com) که ما برای راحتی شما، صفحه مخصوص نتایج فتوریدینگ در جهان را ترجمه کردیم تا شما هم بتوانید از نظرات افراد مختلف در سرتاسر جهان استفاده کنید.

در صفحه “نتایج جهانی فتوریدینگ” اسامی افراد شناخته شده و شرکت‌های بزرگ مانند مایکروسافت وجود دارد که مطمئن باشید اگر اینطور نبوده باشد، قطعا این افراد و شرکت‌ها از سایت فتوریدینگ شکایت می‌کردند اما وقتی این نظرات به صورت جهانی در سایت‌ها قرار گرفته نشانه‌ای بر صحت این سایت است و بدانید این افراد بزرگ و شرکت‌ها هیچ‌گاه برای چیزی که خوب نباشد هیچ جمله مثبت یا تبلیغی نمی‌گویند. پس لطفا با ذهنی باز و با اطمینان کامل این صفحه نتایج را مشاهده کنید.

 

نتایج عکس خوانی ذهنی

 

برای مشاهده نتایج جهانی فتوریدینگ در همان صفحه نتایج عکس خوانی یک تب با عنوان “نتایج جهانی فتوریدینگ” وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید نتایج جهانی را مشاهده کنید.

باورهای غلط عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ)

کلاه‌برداری با عکس خوانی ذهنی

 

 

برای دانلود کلیپ اینجا را کلیک کنید.

 

حقیقت مقاله ناسا درباره ناکارآمدی فتوریدینگ

مقاله‌ای در سایت‌ها دست به دست می‌شود با عنوان اینکه ناسا درباره فتوریدینگ تحقیق کرده و در آن مقاله اعلام کرده که فتوریدینگ نتیجه نمی‌دهد. در لینک زیر شما می‌توانید هم فیلم توضیحات بنیان‌گذار این سیستم در ایران را بشنوید و هم متن جوابیه مؤسس اصلی فتوریدینگ یعنی آقای پاول شیلی را مطالعه کنید که این مقاله و محقق آن را بررسی کردند و در سال ۲۰۰۸ جوابیه‌ای در سایت‌شان منتشر کردند.

مقاله ناسا درباره فتوریدینگ

برای مشاهده پاسخ به مقاله ناسا اینجا را کلیک کنید

هدیه ما به شما: دانلود رایگان جلسه هشتم دوره آنلاین عکس خوانی ذهنی

دانلود رایگان جلسه هشتم

اگر علاقه‌مند یادگیری عکس خوانی ذهنی هستید

ما در دوره آنلاین عکس خوانی ذهنی این قول و ضمانت را می‌دهیم:

 

از شروع اولین جلسه اگر به ترتیب زمانی تمام کارهای گفته شده را اجرا کردید و حداکثر در 60 روز کیفیت و سرعت مطالعه‌تان بدون زور و فشار حداقل 2 تا 10 برابر قبل نشد، پول شما را به درخواست خودتان کامل برمی‌گردانیم.

عکس خوانی ذهنی یک آرزو یا رویا برای هر کسی است که با مطالعه درگیر است چه مطالعه درس‌ها، چه مطالعه مقالات، چه مطالعه کتاب‌های مختلف

دانلود رایگان جلسه هشتم

4.8/5 - (51 امتیاز)