جامع‌ترین صفحه موجود در اینترنت درباره سیستم عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ) از 0 تا 100

مقدمه

این صفحه مناسب چه کسانی است؟

 1. کسانی که هیچ اطلاعاتی درباره سیستم عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ) ندارند ولی دوست دارند که آشنا شوند.
 2. کسانی که اطلاعات جسته و گریخته‌ای درباره این سیستم دارند و می‌خواهند اطلاعات منسجم و دقیقی در زمان کوتاه بدست آورند.
 3. کسانی که علاقه‌مند یادگیری این سیستم هستند اما نمی‌دانند از کجا شروع کنند و به ترتیب از چه محصولاتی استفاده کنند.
 4. کسانی که قبلا عکس خوانی را یاد گرفتند اما مطالب مهم و محصولات کلیدی بعد از یادگیری سیستم را ندیدند.
 5. کسانی که می‌خواهند در یک صفحه جامع، تمام اطلاعات لازم و موجود درباره این سیستم را داشته باشند.

 

راهنمای استفاده از این صفحه

 • این صفحه دائما بروزرسانی می‌شود و در صورت تولید محصولات جدید و یا مطالب جدید مرتبط با عکس خوانی در سایت، این صفحه هم بروزرسانی می‌شود.
 • اگر دوست دارید از بروزسانی‌های این صفحه مطلع شوید لطفا در ادامه صفحه مشترک این صفحه شوید تا به شما اطلاع رسانی انجام شود.
 • اگر شما با این سیستم آشنا هستید و یا قبلا این سیستم را خریداری کردید هم از ابتدا این صفحه تا انتهای مطالب آن را یکبار برای همیشه مشاهده کنید و بعدا هر مطلب جدیدی که اضافه شد فقط همان را مشاهده کنید چون قطعا مطالب جدیدی برای شمایی که حتی با این سیستم هم آشنا هستید در این صفحه وجود دارد.
 • برای راحتی شما، هر بخش از مطالب را به صورت دسته بندی شده در کادرهای سمت راست صفحه جدا کردیم که با کلیک روی هر کدام مطالب مربوط به آن برای شما نمایش داده می‌شود که این دسته‌بندی به ترتیب است و بهتر است از ابتدا تا انتها را به ترتیب قرار داده شده مشاهده کنید.

 

مشترک این صفحه شوید

برای دریافت ایمیل اطلاع رسانی بروزرسانی های این صفحه لطفا اطلاعات زیر را وارد نمایید و سپس روی دکمه “ثبت اطلاعات جهت دریافت بروزرسانی‌ها” کلیک نمایید.

تاریخچه عکس خوانی‌ ذهنی (فتوریدینگ)

در ابتدا مروری بر تاریخچه پیدایش فتوریدینگ در جهان می‌اندازیم و سپس به تاریخچه خلق عکس خوانی ذهنی در ایران می‌رسیم.

 

نگاهی کوتاه به تاریخچه پیدایش فتوریدینگ در جهان

ابداع کننده این سیستم مطالعه و یادگیری در جهان شخصی است به نام دکتر پاول شیلی (Paul R.Scheele) که تحقیقات خودش را در مورد ذهن انسان از سال 1975 میلادی (1354 شمسی) شروع کرده بود که در این حین و متناسب با شناخت ذهن انسان یک سیستم مطالعه و یادگیری را با نام فتوریدینگ (عکس خوانی) تدوین کرد که در سال 1986 م (1364 ش) اولین دوره آزمایشی فتوریدینگ (عکس خوانی) را برگزار کرد و دو ماه بعد اولین دوره عمومی آن را برگزار کرد و یک ماه بعد تأییده دپارتمان آموزشی مینی‌سوتا را دریافت کرد. در سال 1986 ق (1365 ش) مجوز رسمی آموزشگاه تخصصی خودشان را گرفتند و در سال 1988 م (1367 ش) اولین آموزش بین‌المللی فتوریدینگ (عکس خوانی) را در اروپا آغاز کردند که از همان سال تا الآن این سیستم در 185 کشور به صورت حضوری و غیرحضوری به 20 زبان ارائه می‌شود.

همچنین نظرات افراد شناخته‌شده‌ای مانند آنتونی رابینز، جک کنفیلد، برایان تریسی و … را به خود جلب کرده و همگی این سیستم را تأیید کرده و دیگران را تشویق به یادگیری آن کرده‌اند.

 

“I have seen Paul Scheele help countless numbers of people to discover a faster, more efficient path to success through his PhotoReading system. No matter what you need to read, he can teach you to get it done in a third of the time.
Anthony Robbins, Author of Awaken the Giant Within and Unlimited Power

من دیدم پاول شیل توانست با سیستم خودش به نام فتوریدینگ (عکس خوانی ذهنی)، به افراد بی‌شماری کمک کند تا بتوانند به سریع‌ترین و مؤثرترین مسیر موفقیت برسند. مهم نیست که چه چیزی را باید مطالعه کنید، او به شما یاد می‌دهد که چطور در یک سوم زمان آن را بخوانید.

آنتونی رابینز، نویسنده کتاب‌های بیداری غول درون و قدرت بی‌پایان

 

 

“PhotoReading is the best way to get through the top business books of today.”

Brian Tracy, best-selling author and international expert on entrepreneurship and selling

فتوریدینگ (عکس خوانی ذهنی) بهترین مسیر برای دریافت مطالب، تاپ‌ترین کتاب‌های بیزینسی امروز است.

برایان تریسی، نویسنده کتاب‌های پرفروش و کارشناس بین المللی کارآفرینی و فروش

 

 

“If you read more slowly than you’d like, consider taking a course to increase not only your reading speed but also how fast you absorb the information. The best resource I’ve found is the PhotoReadingcourse by Paul Scheele. 

Jack Canfield, writing in his New York Times bestselling book The Success Principles

اگر شما آهسته‌تر از چیزی که دوست دارید، مطالعه می‌کنید و در نظر دارید که یک دوره آموزشی را تهیه کنید که نه فقط سرعت مطالعه شما را افزایش دهد بلکه به سرعت مشاهده اطلاعات مطالعه کنید، بهترین منبعی که پیدا کردم، دوره فتوریدینگ (عکس خوانی ذهنی) پاول شیلی است.

جک کنفیلد، نویسنده کتاب پرفروش اصول موفقیت

 

 

نگاهی کوتاه به تاریخچه پیدایش عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ) در ایران

با اینکه این سیستم در جهان شناخته شده بود اما در ایران تقریبا هیچ‌کسی از آن خبر نداشت تا اینکه در سال 1395 سیستم مطالعه و یادگیری فتوریدینگ با نام عکس خوانی ذهنی توسط محمدمهدی زندوکیلی ارائه و بنیانگذاری شد که بعدا در مجموعه‌ای با نام روش مطالعه که ایشان تأسیس کرد، این سیستم به شکل‌ کارگاه‌های حضوری ارائه شد و از سال 1396 دوره‌های غیرحضوری این سیستم را رونمایی کردند که تا الآن این دوره‌ غیرحضوری یکی از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین دوره‌های غیرحضوری آموزش این سیستم است که منبع اصلی یادگیری این سیستم هم شناخته شده و در سال 1397 هم کتاب عکس خوانی ذهنی به عنوان اولین کتاب رسمی آموزش این سیستم توسط بنیان‌گذار آن یعنی محمد‌مهدی زندوکیلی روانه بازار شد.

با رونمایی این سیستم در ایران و با گذشت دو سال از این پدیده در ایران، نظرات قشرهای مختلف را به خود جلب کرد که افراد مختلف با سن‌های گوناگون و مشاغل مختلف توانسته بودند از این سیستم نتایج دور از انتظاری را بدست آورند که این روند همچنان رو به رشد است.

 

نظر آقای صابر تقی‌زاده (مدرس دانشگاه، کارمند پتروشیمی و کارشناس ارشد مهندسی نفت):

قبل از دوره عکس خوانی ذهنی در چند ماه یک کتاب را می‌خواندم اما در حین دوره و کمتر از 12 روز 6 کتاب را به راحتی و با کیفیت عالی در فهم و یادآوری خواندم.

 

نظر آقای علی مرادی (دانشجو مقطع دکتری)

قبل از دوره عکس خوانی ذهنی ریاضی عمومی 1 را چند سال میخواستم بخوانم ولی گیر کرده بودم اما بعد از یادگیری عکس خوانی همان کتاب را 6 ساعته مطالعه کردم به شکلی که تسلط کامل به آن دارم و با جزئیات در ذهنم است. همچنین گرامر زبان دکتری را در 6 ساعت به شکل منسجم و با جزئیات خواندم.

 

نظر آقای امیرحسین صدری (طلبه حوزه علمیه)

بعد از یادگیری سیستم عکس خوانی ذهنی توانستم در 4 هفته حدود 25 کتاب با مجموع 6000 صفحه را با فهم و درک بالا مطالعه کنم و اگر هم روزی مطالب این کتاب‌ها را فراموش کنم و نیاز به یادآوری آن‌ها داشته باشم حداکثر در دو ساعت می‌توانم یادآوری آن‌ها را انجام ‌دهم.

 

نظر آقای مهدی کرمی (کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و وکیل پایه یک دادگستری):

نیاز به مطالعه بسیار زیاد داشتم که در دو دوره تندخوانی شرکت کردم و در یک دوره متاریدینگ شرکت کردم که تمرین‌های فوق‌العاده سختی داشتند که نتیجه‌ای هم نداد اما در دوره عکس خوانی ذهنی تمرین‌های ساده و زودبازده‌ای داشت که در کمتر از 12 روز به نتیجه‌ای رسیدم که الآن روزی یک ساعت مطالعه دارم ولی با این تفاوت که شب قبل کتابم را انتخاب می‌کنم و فردا کتاب را با عکس خوانی مطالعه می‌کنم و کنار می‌گذارم و نیازی نیست مثل گذشته هفته‌ها درگیر کتاب باشم.

نمایش بیشتر

آشنایی با عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ)

عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ) چیست؟

برای آشنایی اولیه با سیستم مطالعه 25000 کلمه در دقیقه لطفا فیلم‌ زیر را به صورت کامل مشاهده نمایید

 

 

و اما تندخوانی (speedreading)

سیستم عکس خوانی ذهنی به روش تندخوانی (speed reading) هیچ شباهتی ندارد و فکر نکنید که ما می‌خواهیم به شما تندخوانی را معرفی کنیم برای اثبات این قضیه حتما صفحه زیر را مشاهده کنید.

 

4 رازی که مدرسان تندخوانی به شما نخواهند گفت

برای مشاهده این 4 راز روی تصویر بالا کلیک کنید و یا اینکه اینجا را کلیک کنید

 

چند مقاله درباره ذهن ناخودآگاه

با توجه به اینکه بخش اصلی سیستم عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ)، استفاده از ذهن ناخودآگاه است، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره ذهن ناخودآگاه می‌توانید مقاله‌های زیر را مطالعه کنید.

نتایج عجیب عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ)

از ابتدا راه‌اندازی سیستم عکس خوانی ذهنی در ایران، نتایج فوق‌العاده‌ای از افراد مختلف برای ما رسیده که ما تعدادی از آن‌ها را در صفحه زیر قرار دادیم.

علاوه برای اینکه نتایج عکس خوانی (فتوریدینگ) داخل ایران را قرار دادیم، یک بخشی هم در صفحه زیر برای نتایج جهانی فتوریدینگ قرار دادیم که این نتایج در سایت اصلی فتوریدینگ (www.photoreading.com) که ما برای راحتی شما، صفحه مخصوص نتایج فتوریدینگ در جهان را ترجمه کردیم تا شما هم بتوانید از نظرات افراد مختلف در سرتاسر جهان استفاده کنید.

در صفحه “نتایج جهانی فتوریدینگ” اسامی افراد شناخته شده و شرکت‌های بزرگ مانند مایکروسافت وجود دارد که مطمئن باشید اگر اینطور نبوده باشد، قطعا این افراد و شرکت‌ها از سایت فتوریدینگ شکایت می‌کردند اما وقتی این نظرات به صورت جهانی در سایت‌ها قرار گرفته نشانه‌ای بر صحت این سایت است و بدانید این افراد بزرگ و شرکت‌ها هیچ‌گاه برای چیزی که خوب نباشد هیچ جمله مثبت یا تبلیغی نمی‌گویند. پس لطفا با ذهنی باز و با اطمینان کامل این صفحه نتایج را مشاهده کنید.

 

نتایج عکس خوانی ذهنی

 

برای مشاهده نتایج جهانی فتوریدینگ در همان صفحه نتایج عکس خوانی یک تب با عنوان “نتایج جهانی فتوریدینگ” وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید نتایج جهانی را مشاهده کنید.

باورهای غلط عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ)

حقیقت مقاله ناسا درباره ناکارآمدی فتوریدینگ

مقاله‌ای در سایت‌ها دست به دست می‌شود با عنوان اینکه ناسا درباره فتوریدینگ تحقیق کرده و در آن مقاله اعلام کرده که فتوریدینگ نتیجه نمی‌دهد. در لینک زیر شما می‌توانید هم فیلم توضیحات بنیان‌گذار این سیستم در ایران را بشنوید و هم متن جوابیه مؤسس اصلی فتوریدینگ یعنی آقای پاول شیلی را مطالعه کنید که این مقاله و محقق آن را بررسی کردند و در سال ۲۰۰۸ جوابیه‌ای در سایت‌شان منتشر کردند.

مقاله ناسا درباره فتوریدینگ

برای مشاهده پاسخ به مقاله ناسا اینجا را کلیک کنید

 

دو وبیناری که از نون شب واجبترن

وبینار شناخت ذهن عکس‌خوان (ورژن جدید)

 

وبینار شناخت ذهن عکس خوان

 • شناخت 3 قانون مهم درباره ذهن به صورت علمی و عملی
 • بررسی دقیق روش‌های مختلف مطالعه (مطالعه خطی، تندخوانی و عکس خوانی)
 • پاسخ به سؤالات متداول درباره عکس خوانی
 • راز چهارم از سری راز‌هایی که مدرسان تندخوانی به شما نخواهند گفت

وبینار گامی فراتر از عکس خوانی و تندخوانی

 

 • در 90 دقیقه با فرمول کشف دروغ‌های آماری، ماهیت حقیقی کتاب، مطالعه، ذهن و روش‌های مختلف مطالعه مثل عکس‌خوانی و تندخوانی آشنا شوید و ماهرانه دست کلاه‌برداران صنعت آموزش روش‌های مطالعه را بخوانید

موانع خرید عکس خوانی ذهنی (فتوریدینگ)

عوامل نخریدن عکس خوانی و پاسخ آنها

تعدادی از شبهات و یا سؤالاتی که شاید مانع شود یک شخص علاقه‌مند به عکس خوانی ذهنی، خرید بسته آموزشی آن را انجام ندهد و این کار را به بعدا بسپارد و یا منصرف شود را در اینجا برای شما قرار دادیم که “محمد‌مهدی زندوکیلی” در فایل‌های صوتی کوتاه پاسخ این موارد را از 1 تا 2 دقیقه برای هر سؤال داده است.

 

عکس خوانی هم مثله تندخوانیه و فقط تبلیغات دارن می‌کنن و هیچ نتیجه‌ای نداره:

 

نتایج عکس خوانی دروغه و نظرات داخل سایت ساختگیه!:

 

از کجا معلوم که به گارانتی بازگشت وجه پایبند باشند؟:

 

عکس خوانی برای دوران تحصیل خوبه نه الآن که در حال کار و زندگی هستیم:

 

عکس خوانی برای کتاب‌های عمومی خوبه اما برای مطالب سنگین و فهمیدنی و درسی نمیشه:

 

دوره عکس خوانی خیلی قیمتش گرونه و این محصول برای قشر خاصیه نه همه:

 

عکس خوانی رو سر فرصت بخرم که سرم خلوت‌تر بشه تا کامل یاد بگیرم، الآن سرم شلوغه!:

 

دوره غیرحضوری عکس خوانی جواب نمیده و باید حضوری باشه:

 

چرا عکس خوانی اینقدر ناشناسه و خیلی‌ها اصلا نشنیده‌اند؟:

 

کتاب‌های من حفظیه و باید واو به واو حفظ بشم، فکر نکنم عکس خوانی بتونه به من کمک کنه:

 

آیا عکس خوانی مثل روش‌هایی است که نوک می‌زنن به مطلب؟:

 

آیا میشه کتاب‌های الکترونیکی و PDF را هم عکس خوانی کرد یا فقط کتاب‌های کاغذی میشه؟:

 

یک دانشجو یا طلبه اصلا نمی‌تونه پول برای خرید بسته عکس خوانی داشته باشه:

 هدیه ما به شما: دانلود رایگان فیلم لایو پرسش و پاسخ با محمدمهدی زندوکیلی

 • آیا کتاب‌های انگلیسی را با این سیستم می‌توان مطالعه کرد؟
 • این سیستم برای تست یا کنکور مناسب است؟
 • یادگیری این سیستم نیاز به چه مقدار تمرین روزانه دارد؟
 • مطالعه چند صفحه در یک لحظه با این سیستم امکان پذیر است؟
 • و…..

توجه: لینک دانلود این ویدئو برایتان ایمیل خواهد شد. لطفاً آدرس ایمیل معتبر وارد کنید.